Restaurace

Třeboň rozplývající se na jazyku

Dříve nebo později vyhládne i tomu nejzarytějšímu cyklistovi, milovníkovi památek nebo pěšímu turistovi. V Třeboni máte téměř neomezený výběr restaurací. Najdete tu luxusní vybrané podniky, stylové restaurace i rychlá občerstvení. Ucelený seznam restaurací najdete na webu města Třeboně

Luxus na talíři

Jestli si chcete doopravdy pochutnat a užít kvalitní a čerstvé ryby vyrazte do restaurace Šupina. Naleznete zde čerstvé ryby v různých variacích. Určitě ochutnejte místní specialitu kapří hranolky. Jsou to marinované kousky kapra bez kostí obalené v paprice a osmažené. Vynikající delikatesu si oblíbili nejen místní obyvatelé, ale také mnoho turistů. Toto netradiční pojetí tradiční české ryby vám nesmí uniknout. Kapří hranolky nabízejí pod různými názvy i v dalších třeboňských restauracích, ale původní recept pochází právě ze Šupiny a právě tady si můžete pochutnat na originální receptuře.

Web restaurace Šupina

O kousek blíže k náměstí najdete restauraci Bílý jednorožec s příjemnou zahrádkou. Interiér restaurace prošel velkou rekonstrukcí a řadí se mezi třeboňskými podniky k těm nejzdařilejším. Kromě krásného interiéru můžete v této restauraci obdivovat také gastronomii. Ochutnejte Třeboňského kapra s fenyklovým ragú nebo ravioli plněné chřestem. Hostinu zakončete makovým créme brulée s domácí zmrzlinou. Gastronomický zážitek zaručen.

Web restaurace Bílý jednorožec

Stylové podniky

Kdo neholduje luxusní gastronomii a libuje si v historii, může se lusknutím prstu vydat až do středověku. Třeboňská Krčma u Kellyho nabízí stylové prostředí středověké putyky. Stačí otevřít dveře a v tu ránu se ocitáte o několik století zpět. Celý styl je doladěn do posledního detailu včetně oblečení obsluhy a písma na jídelním lístku. Taková restaurace se zážitkem potěší jistě i děti. Dejte si třeba žebra z vepřů na medu a koření nebo hovězinu řádně pečenou a na pepři válenou. Celou atmosféru doplňuje přítmí svíček.

Web restaurace Kčma u Kellyho

Pokud v Třeboni budete mít chuť na pravou italskou pizzu, navštivte léty prověřenou rodinnou pizzerii Macondo situovanou v prostorách Třeboňského zámku. Pizzu od italského šéfkuchaře Graciana si snadno zamilujete. Doporučujeme posedět na venkovní zahrádce a ochutnat místní specialitu - plněnou pečenou pizzu s čerstvým míchaným zeleninovým salátem. 

Web pizzerie Macondo

Na rybí speciality můžete vyrazit třeba do již zmíněné Šupiny nebo Bílého jednorožce. Když si ale uděláte výlet kousek za Třeboň směrem na Majdalenu, přes Chlum u Třeboně, nakonec u obce Staňkov najdete vyhlášené bistro U Sumečka. Ochutnáte tu sladkovodní i mořské druhy ryb, uzené i klasicky připravené dle starých pytláckých receptů. Připravují zde samozřejmě sumečky, ale také lososy, úhoře, jesetery, kapry a další. Komu ryby zrovna nevoní, může si objednat grilovanou klobásu či jiné maso. Pro děti je k dispozici hřiště.

Káva nesmí chybět

Po jídle je třeba zajít na dobrou kávu. Tu nejlepší v Třeboni ochutnáte v kavárně BONTRE, která je sice od centra města vzdálená asi patnáct minut chůze, ale věřte, že se to vyplatí. Domácí koláče a další zákusky jsou samozřejmostí. 

Web kavárny BONTRE