Relaxace v lázních

Lázeňská a odpočinková Třeboň

Třeboň je kromě krajiny rybníků a cykloráje také lázeňským městem, které poskytuje zázemí rovnou dvou lázeňských domů. Lázně Aurora i Bertiny lázně každoročně navštěvují tisíce lázeňských hostů, kteří do Třeboně přijíždějí zejména za jejím černým zlatem, slatinou. Toto blahodárné bahno, které na první pohled nevypadá zrovna vábně, skvěle účinkuje při léčbě onemocnění pohybového aparátu. Také v případě, že jsou vaše klouby a kosti zcela zdravé, vám může slatina jen prospět. Slatinnou proceduru můžete absolvovat v obou lázeňských domech. Personál zahřeje směs rašeliny na 37 – 40°C a vy si ve vyhřáté vaně poležíte patnáct minut. Za tu dobu se vaše tělo dostatečně prohřeje. Nakonec vás čeká sprcha a odpočinek. Tato procedura pomáhá ke zvýšení obranyschopnosti, snižuje svalové napětí, zmírňuje bolesti, zajišťuje lepší prokrvení a regeneraci. V lázních je možné absolvovat vybrané procedury odpoledne či v podvečer, do nich patří také koupel ve slatinném extraktu. Ptejte se po odpoledních procedurách. 

Floating nebo slatinný rasul

Kromě tradičních slatinných koupelí nabízí oba lázeňské domy také různé wellness procedury. Samozřejmostí jsou vířivky v prostorách bazénů, parní kabiny, sauny nebo floating. Procedura floating by se dala připodobnit k meditačnímu rituálu. Můžete ji absolvovat jako jednotlivec nebo v páru. Ponoříte se do relaxační vany ve tvaru mušle s velmi slanou hustou tekutinou, která je podobná vodě v Mrtvém moři. Tekutina vás bude nadnášet a budete si připadat jako při stavu beztíže. Teplota vody je příjemných 36°C. Nechte se hýčkat relaxační hudbou i uklidňujícím světlem a užijte si magických padesát minut.

Pro příjemné uvolnění si můžete vybrat také z mnoha druhů masáží. Masáž lávovými kameny, aroma masáže nebo reflexní masáže nejlépe oceníte po náročném dni na cyklovýletě. Novinkou pro rok 2015 je v Bertiných lázních procedura Třeboňský slatinný rasul, jedná se o kombinaci třeboňské slatiny s marockým jílem. Při proceduře je na celé tělo nanášena směs slatiny a jílu, která působí jako peeling. Obaleni rasulem si odpočinete na sluneční louce s lehátky, následuje parní lázeň a nakonec tropický déšť. Tato procedura hloubkově čistí pleť, vlasy i tělo, na závěr se budete cítit jako znovuzrození.

Přejeme krásný odpočinek v Třeboni.

Oficiální web Lázní Aurora

Oficiální web Bertiných lázní