Průvodce Třeboní

O našem průvodci

Malebnost Třeboně a okolní krajiny řadí toto místo mezi klenoty jižních Čech i celé České republiky. Naším přáním je, abyste si pobyt na tomto unikátním místě co nejvíce užili. Věříme, že naše apartmány pro vás budou příjemným zázemím a výchozím bodem při objevování kouzel Třeboňska. Aby vám neuniklo žádné z míst, které zde stojí za návštěvu, připravili jsme si pro vás unikátního on-line průvodce. Najdete v něm turistické stálice i „zákulisní“ tipy na místa, kam si chodí vychutnat atmosféru místní obyvatelé. 

Ať už se budete procházet historickým centrem nebo pojedete na kole po hrázi rybníka Svět, velmi snadno podlehnete kouzlu Třeboně. Bohatá historie města projevující se v každém jeho detailu, rozmanitá architektura, umístění v chráněné krajinné oblasti, nespočet možností sportovního a kulturního vyžití, to vše jsou předpoklady pro prožití jedinečné dovolené na jihu Čech.

Historický genius loci

Mimořádnou atmosféru Třeboně umocňuje unikátní systém opevnění, díky kterému se do historického centra města lze dostat automobilem pouze čtyřmi původními branami. V samotném centru pak budete mít pocit, jako byste procestovali časem do dob gotiky, baroka a renesance díky skvostným dochovaným památkám

Kulturní život

Třeboň žije bohatým kulturním životem. Pravidelně se zde konají tradiční trhy na náměstí, výlovy rybníků i nejrůznější festivaly v čele s mezinárodním festivalem animovaného filmu Anifilm. Ty nejzajímavější akce pro vás mapujeme a přinášíme v našem průvodci.

Sportovní vyžití

Díky rovinatému terénu je Třeboň spjatá s cyklistikou podobně jako třeba Nizozemsko. V letních měsících můžete potkat v ulicích města více cyklistů než řidičů aut. Město si je toho vědomo a neustále se snaží život cyklistům ve městě a okolí zpříjemňovat. Každý rok přibývají nové cyklostezky nebo se alespoň rekonstruují ty stávající. V našem průvodci uvádíme několik cyklistických tras, které byste určitě neměli při návštěvě Třeboně vynechat.

Lázeňské procedury

Bez lázeňství by Třeboň nebyla tím, čím je. Dvě třeboňská lázeňská zařízení – lázně Berta a lázně Aurora – ročně přilákají desetitisíce pacientů i turistů. Zejména díky příjmům plynoucím z městem vlastněných lázní se Třeboň stala perlou jižních Čech. Služby třeboňských lázní tedy v našem průvodci také nesmí chybět.

Gastronomie aneb kapří speciality a mnoho dalšího

V Třeboni sice (zatím) nenajdete restauraci oceněnou michelinskou hvězdou, přesto se ale ve městě a blízkém okolí nachází několik zajímavých restaurací, které stojí za „ochutnání“. Na své si zde přijdou zejména milovníci ryb – díky zdejší tradici rybníkářství naleznete rybí speciality v meníčku téměř každého podniku. I na vaše chuťové buňky jsme pro vás v našem průvodci mysleli. Kromě restaurací jsme pro vás vybrali další místa, kde si můžete dát dobrou kávu, víno nebo pivo.

„Nej“ Třeboň

Třeboň se může pyšnit mnoha přívlastky „nej“. Třeboňský pivovar Regent je nejstarším pivovarem v Čechách, rybník Rožmberk je největší rybníkem České republiky v těsné blízkosti města a samotná Třeboň získala v minulých letech ocenění nejlepší lázeňské město roku, nejlepší lázeňské zařízení roku nebo nejlepší město pro byznys. Doufáme, že i vaše návštěva Třeboně pro vás bude tou „nej“.